Hacımimi Gardens
BİZ SİZE ULAŞALIM
refresh image Kodu giriniz

Hacımimi Gardens :
Lüleci Hendek Caddesi No:26
Tophane, Beyoğlu, İstanbul

+90 212 243 30 10
+90 552 324 30 10
Hacımimi

İstanbul’un hiç durmayan kalbidir Beyoğlu.

Ondan aldığı güçle, ona verdiği ilhamla yaşayan semtlerden biridir Tophane.

Geçmişle gelecek arasındaki merkezlerdendir Hacımimi.

Sokaklarında; Bizans’ın Galata’sında yaşayan Cenevizli tüccarların, Tophane’ye giden Fatih Sultan’ın, Kılıç Ali Camii’ni yapan Mimar Sinan’ın, Don Kişot’un yazarı Cervantes ve milyonların ayak izleri vardır...

Hacımimi

Okullar, konsolosluklar, tasarım atölyeleri, müzeler, tiyatrolar, modacılar, kiliseler, camiler, lutiyeler, sahaflar, antikacılar, cafeler, restoranlar elinizin altındadır. Galata Kulesi, tarihi yarımada, Karaköy, Boğaz’ın mavisi gözünün önündedir.

Tazelenen Tomtom’a, Tophane’den Karaköy’e uzanacak Galataport’a, sanatın gözdesi İstanbul Modern’e, Tophane’nin tramvayına, Şişhane’nin metrosuna komşu olan Hacımimi… Hani komşu derken, hepsine yürüme mesafesinde olanından yani gerçek komşu.

Hacımimi

İstanbul’u çok seviyorum ama zamanım çok daha değerli diyenler, Dinlenmek için sosyal hayatımdan, sosyal hayat için huzurdan vazgeçmem diyenler, En çok da trafikte geçen zamanıma acıyorum diyenler, Yeni nesil yapay yerleşimlere mesafeliyim diye düşünenler için…
Zaman, sosyallik, huzur, ulaşımda rahatlık ve insani ölçeklerde rafine bir yaşam alanı seçeneği olarak "Hacımimi Gardens" diyoruz.

Hacımimi Gardens ile istediğin kadar sosyal, istediğin kadar yalnızsın. Şehrin merkezine hem çok yakın hem çok uzaksın. Hep hayalini kurduğun gibi "Hacımimi Gardens ile hayatın hem içinde, hem de dışındasın."

Teknik olarak kusursuz yapılar inşa etmek artık çağın ve beklentilerin doğal bir sonucu. Bu eşsiz şehirde artık eşsiz olan şeyin zamanı yönetebilmek olduğunu biliyoruz.
Bunun ilk ve en önemli koşulu ise eşsiz bir lokasyon.

KONUM
Hacımimi

Hacımimi Gardens, sahip olduğu bu benzersiz alana saygıyla ama cesur ve alışılmadık bir projeyle geldi. Üç cepheli arazinin uzak uçlarında konumlandırılmış iki blok sadece 33 konuttan oluşuyor.

İnsani ölçekleri koruyarak, yalın, artistik ve kendine özgü bir mimariyi inşa etmek, öncelikli koşul olarak benimsendi. Yalnızca sahiplerinin yaşamaktan zevk alacağı değil, çevresindekilerin de bakmaktan zevk alacağı mimari bir değer olmalıydı.

Hacımimi Gardens, korunaklı iç bahçesine bakan cephelerde de, sokak tarafındaki yüzü gibi büyük pencerelere sahip. Konutların iç mekanlarında gösterilen özen gibi katlar arası genel mekanlar da, zarif çatı ışıklıkları ile hem gün ışığına hem de gecenin ışıltılarına açık.

KONUT TİPLERİ
Hacımimi

Hacımimi Gardens’ın deprem güvenliği, yalıtım, asansör, yerden ısıtma, tam beslemeli jeneratör ve merkezi klimaya sahip olması elbette önemli standartlar. Hacımimi Gardens’ta pencere doğramaları adeta resim çerçevesi kalitesinde, açık mutfaklar ise çağdaş bir mobilya değeriyle yerini alacak.

Hacımimi

Bu çok özel alana girdiğiniz anda; bir adım arkanızda koca şehir ve tam karşınızda sadece 33 konutun olduğu diğer eşsiz olanak "kocaman bir bahçe."

Arkanızda şehir, karşınızda bahçe, altınızda kapalı garaj. Hacımimi Gardens’ı yaşamın merkezi yapan lokasyonu yanında muhteşem peyzajı ile herşeyi unutturacak bir bahçesi var. Yaşamın merkezindeki bu evde, Hacımimi Gardens’da herkesin kendine ait hobi bahçesi olacak. Çünkü herkesin kendine ayırabileceği bir zamanı kalacak.
Ruh detoksunda zirve, bahçenin ucundaki yoga serasında.

Hacımimi Gardens daha fazla zaman, daha fazla ışık, daha fazla nefes demek.